Підкладка під ламінат – основа довговічності підлоги

Підкладка під ламінат – основа довговічності підлоги

Термін експлуатації ламінату та його технічні показники залежать не лише від обраного класу покриття. Велике значення має підкладка, що є невід'ємною частиною плаваючої статі.

Функції підкладки під ламінат

Даний матеріал, крім рівномірного розподілу навантаження на підлогу, виконує відразу кілька важливих функцій:

🥇Шумоізоляція. При укладанні покриття без підкладки кожен крок звучатиме гучно. Додатковий матеріал під ламінатом покращить шумоізоляцію.

🥈Нерівності підлоги. Для укладання ламінатного покриття потрібна рівна поверхня. Наявність невеликих шорсткостей і тріщин призведуть до деформації покриття, швидкого зношування замків та інших неприємних ефектів. Використання ізоляції допоможе вирівняти бетонну поверхню без зайвих фінансових витрат та вкладень.

🥉Вологоізоляція. Більшість колекцій ламінату вологостійкі. Але це не означає, що він може витримувати регулярний вплив вологи. Підкладка виконує функцію захисного бар'єру від вологості, що проходить через основу.

Яку підкладку вибрати?

Хороша ізоляція під ламінатну підлогу збільшує термін служби покриття та підвищує його технічні характеристики. Тому до вибору підкладки необхідно підходити уважно та обдумано. Сьогодні ринок пропонує великий асортимент ізоляційних матеріалів. Яку ж підкладку вибрати?

🧩Коркова ізоляція– трендовий, не токсичний, натуральний матеріал, що використовується для житлових приміщень. Стійкий до бактерій та грибків. Не зазнає гниття. Також має хорошу теплопровідність та шумоізоляцію.

🧩 Битумно-пробкова ізоляція за своїми якостями схожа з корковою, але краще витримує вологу і має гарний рівень амортизації. Відрізняється досить високою ціною, тому найчастіше використовується разом із високоякісним ламінатом.

🧩 Пінополіетиленова підкладка - найбільш затребуваний і недорогий варіант. З плюсів - стійкість до вологи, хороші якості теплопровідності та простоту укладання. Мінуси – матеріал ненатуральний, згодом втрачає головні якості та просідає.

🧩 Пінополістирол також часто використовують як підкладку. Має добрий рівень теплопровідності, витримує вплив вологи і тривалий час не втрачає своєї форми. Крім того, пінополістирол добре приховує нерівності бетонної основи.

🧩 Деревноволокниста ізоляція - оптимальне рішення для тих, хто цінує якість та екологічність матеріалу. Не схильна до згубного впливу вологості, відрізняється хорошими звукоізоляційними характеристиками, не розсихається і не деформується протягом усього часу експлуатації. Випускається із товщиною різних розмірів від 3 мм.

🧩 Ізоляція з фольги актуальна для монтажу в холодних приміщеннях, де необхідно утримувати все тепло, що надходить від усіх джерел. Обов'язкова при установці системи "тепла підлога", щоб Ваша підлога не гріла стелю сусіда знизу.

Підкладка під ламінат. Яка краще?

Однозначної відповіді на поставлене запитання немає. Існує цілий перелік нюансів, які слід враховувати. Орієнтуючись на них, кожен покупець зможе вибрати найкращий для себе варіант. На чому наголошувати, вибираючи ізоляцію?

✴️ Товщина ізоляція – перше, на що потрібно звернути увагу. Від неї залежить якість вирівнювання бетонної основи з перепадами, рівень шумоізоляції та теплопровідність.

Товщина підкладки, яка представлена на ринку, коливається від 2 до 16 мм. Для житлових приміщень оптимальне рішення 2-5 мм. Такий матеріал легко виконає покладені на нього функції. Купуючи пробкову ізоляцію краще віддавати перевагу товщині 3 мм. Більш товста підкладка використовується для приміщень із підвищеними вимогами шумо- та теплоізоляції.

‼️Обов'язково при виборі підкладки слід звернути увагу на рекомендації виробника ламінату, оскільки неправильний вибір підкладки знімає гарантійні зобов'язання з виробника у деяких випадках.

♨️ Теплопровідність матеріалу враховується в тому випадку, якщо в приміщенні буде встановлена система теплої підлоги. Хорошим варіантом буде екструдований пінополістирол або пробкова ізоляція.

Як укладати підкладку?

Існує кілька простих правил, яких потрібно дотримуватись перед тим, як укладати підкладку.

🔰 Стяжка. При укладанні ізоляції на нове бетонне стягування, останньому потрібно дати час повністю просохнути. Перевірити стадію сушіння легко. Знадобиться звичайний пакет, який рекомендується укласти на підлогу і залишити на ніч. При появі конденсату потрібно відкласти монтаж підлоги на кілька днів. Як додатковий захист можна використовувати поліетилен, який укладають під підкладку.

🔰 Чистота. Стяжка має бути не тільки сухою, а й чистою. При необхідності прибирання можна провести за допомогою пилососа, який прибирає найдрібніші частинки піску та іншого сміття.

🔰 Один шар. Саме так монтується ізоляція – в один шар. Не можна багатошарово укладати підкладку, щоб зробити основу рівною.

🔰 Ізоляція з фольги кладеться глянсовою стороною вгору.

Правильно обрана підкладка під ламінат збільшить термін експлуатації покриття підлоги, покращивши її технічні якості.